Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Patric, sulmuesi i Tiranës

Klubet e futbollit shqiptar janë në pushim për shkak të Kupës së Botës. Skuadrat vijojnë me stërvitjet, teksa nuk duan të humbasin formën dhe duan të jenë gati me rinisjen e garës. Në të tilla kushte, disa nga skuadrat kanë zhvilluar teste miqësore mes tyre.

Dje, në kompleksin e Pezë-Helmësit Laçi fitoi 1-0 me Burrelin. Skuadra kurbinase iu fal një goli të Babatunde. Në ndeshjen e parë të Gentian Mezanit në rikthimin në stolin e Laçit, bardhezinjtë ia dalin të fitojnë.

Në "Skënder Halili", Dinamo humbi 1-2 me Kukësin. Daci dhe Berisha shënuan në pjesën e dytë për verilindorët. Në stadiumin "Selman Stërmasi" Tirana u imponua dhe fitoi 3-1 me Besën falë golave të Xhixhës, Patric dhe Nikqit.

Rezultatet:

Dinamo 1-2 Kukësi (Daci 63', Berisha 85')

Laçi 1-0 Burreli (Babatunde)

Tirana 3-1 Besa (Xhixha, Patric, Nikqi)

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça