Morën pjesë në ditëlindjen e Bes Kallakut ku s'u respektua asnjë masë anti-COVID/ Braçe: A ka më turp se një president që thyen rregullat e Republikës së tij! Gjobën ia japim në 25 prill

TIRANË- Duke e nisur me një urim si fillim për aktorin e humorit Bes Kallaku, zv. kryeministri Erion Braçe shkruan se një festë e tillë, mes shumë njerëzve ku ku ruhet as një rregull anti-COVID, nuk është aspak e moralshme për kohët që po jetojmë.

Braçe thotë se një figurë publike duhet të përçojë mesazhe, e jo t'i thyejë rregullat siç ka ndodhur me Besin. Ndërkohë, duke u ndalur me presidenti Ilir Meta dhe kryetarja e LSI-së, njëherazi bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, Braçe shkruan se e vërtetuan që akuzat i kanë thjeshtë për politikë. "A ka më turp se një president që thyer rregullat e Republikës së tij", shkruan Braçe ku kësaj here fton popullit që 'gjobën t'ia japin në 25 prill'.

" A e kuptoni se sa fals jane? A e kuptoni qe masken e kane per ne tv e askund ku jetojne?
A e kuptoni qe “shqetesimin” per numrin e shqiptareve te infektuar, te shtruar ne spitale apo qe kane humbur jeten, e kane retorike politike, instrument permes te cilit mendojne se do kapin pushtetin?", shkruan Braçe ndër të tjera. 

 

B.K./I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • robi: 22/11/2020 14:21

  Po kjo Nafije dybeku hundekali ka lajthitur nga trute. Pas operacionit te bajameve kesaj i kane ikur dhe ato 2 gr tru qe i paten ngelur. Te gjithe e dime lidhjen e madhe qe ka gjendja mendore me bajamet. E vertetuar shkencerisht qe nje bajame e dobet, nje tru i paekuilibruar. Lere pastaj nje koke pa bajame si nje tru i dehur dhe nen efektin e droges. Prandaj tani do degjojme mrroklla te perbindeshme nga Nafije dybeku qe jarebi shkofte ne te s'emes por fare e keqe paska qene, si nuk i pushon goja se lefuri gjithe diten. Me 25 prill do e mare pergjigjen nga shqiptaret kur ta nxjerrin nje here e pergjithmone nga sistemi politik bashke me Kejdi dhembcakallen e babaxhikes.

  Përgjigju
 • Shqip: 22/11/2020 09:47

  Brace bravo por na cave bracen

  Përgjigju
 • Haxhi: 22/11/2020 09:15

  Bes kullaku turp te kesh nuk je gje tjwter veç nje hajdut si ilir meta edhe pse ju nuk vjedhni pore mbeshtet like floririn

  Përgjigju
 • andi: 22/11/2020 08:07

  duro o xhuxh i qelbur se do ta japim ne gjoben ty. kemi qe ne mars qe nuk punojme prej teje qeverise tate dhe nje semundje qe e kan saju miqt e tu globaliste prej te cileve je ne pushtet... duro dhe pak

  Përgjigju
 • Gjoba: 22/11/2020 07:31

  Ca 25 prill thote.u niska i dorezuar ky bracja.urgjent gjobe te gjitheve aty me te ftuar e me pronar sic eshte vepruar me Jo doren tuaj tere kete kohe.presidenti do driskeminuar ne cdo media brenda e jashte vendit qe te thyeje qafen

  Përgjigju
 • Kacidhe: 22/11/2020 07:16

  Si mund te kene turp keta hajdute vampire dhe baxhellash

  Përgjigju
 • Noku: 22/11/2020 05:20

  Politike fshataresh... Politike tezgash me frutaperime. Mona turpi Zotit. Nivel fshesaxhije rrugesh

  Përgjigju
 • meri: 21/11/2020 23:04

  Une personalisht nuk kuptoje se ku eshte shteti......,Ju ,Z Braçe,po tregoheni te ashper me fukarenjte,dhe jeni te padukshem,kur ligji nuk zbatohet nga keta KAMIKAZ.Pse nuk shkon Policia ti çoje nji gjobe te mire ,provat i keni ,ça prisni???

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zv.presidenti i BERZH: Ekonomia shqiptare do rritet 4.5% këtë vit, më e ulët se norma mesatare për Ballkanin Perëndimor