Mori 4000 euro për ta favorizuar me marrjen e gradës, GJKKO lë në burg pedagogun e Akademisë së Sigurisë dhe polici i rrugores

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit Krimit të Organizuar ka lënë në burg pedagogun e Akademisë së Sigurisë, Qetësor Gurrës dhe efektivin e policisë rrugor Dritan Lelajn.

Ata akuzohen për falsifikim të  dokumenteve dhe ushtrim ndikimi të paligjshëm. Kryekomisari Qetsor Gurra lektor në Akademinë e Sigurisë, i kishte premtuar inspektorit të policisë rrugore, Dritan Lelajt se do ta favorizonte që të fitonte gradën nënkomisar, kundrejt 4000 eurove.

Arrestimi i tyre u krye pas hetimeve disa mujore të kryera nga SHÇBA, ku rezultoi se Qetësor Gurra ka favorizuar policin e rrugores Dritan Lelaj që të merrte përmes falsifikimit të dokumenteve gradën nënkomisar gjatë procesit të konkurrimit në Akademinë e Sigurisë për vitin 2021.

Ato akuzohen për veprat penale të “Ushtrimit të ndikimit të paligjshëm nga persona që ushtrojnë funksione publike” dhe “Falsifikimit të dokumentave”, parashikuar përkatësisht nga nenet 245/1 dhe 186/1 i Kodit Penal.

1638616583_1638451452gurra2.jpg

Qetësor Gurra
 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • liku: 04/12/2021 14:17

  Futini ne veting keta police te rrugores se te gjithe te korruptuar jane dhe trafiku eshte jasht standartit pa sinjalistiken e duhur per tu korruptuar policet rrugore

  Përgjigju
 • Kapter Ramiu: 04/12/2021 11:06

  Prandaj dalin police te pregatitur per te vjedhur se kane mesuesin e mir!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Dritan Hila: Duka nuk është viktimë e politikës, por e babëzisë së tij