Mori 800 mijë vota, ky është zgjedhur goli më i bukur i Euro 2020 (VIDEO)

Gjatë kampionatit të futbollit Euro 2020, u shënuan shumë gola të bukur. Një ditë më parë UEFA hapi votimin për të përzgjedhur më të bukurin, dhe me gati 800 mijë vota brenda 24 orëve të fundit, fitoi goli i Patrik Schick.

Sulmuesi i Republikës Çeke realizoi një supergol kundër Skocisë, në ndeshjen e parë në grupe mes këtyre dy skuadrave, në një distancë të gjatë nga mesfusha, duke parë edhe daljen e portierit.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ Ivanka Trump me bashkëshortin vizituan këtë verë Shqipërinë, me ta edhe sheiku i PSG