Mori gjobën e parë dhe nuk u 'gdhend', pas gjobës mbyllet 6 muaj lokali në Tiranë (VIDEO)

TIRANË - Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon e një aksioni të policisë në një lokal, i cili ka përsëritur shkeljen, duke qëndruar hapur, në kushtet kur në të gjithë Shqipërinë është vendosur mbyllja e lokaleve e restoranteve si masë parandaluese ndaj COVID-19. Kreu i qeverisë bën të ditur se pas gjobës 100 mijë lekë për shkeljen e parë, me masën e dytë administrative, pronares iu mbyll lokali për 6 muaj.

"Përsëriti shkeljen e urdhrit për mbylljen e lokaleve, i pezullohet aktiviteti për 6 muaj. Specialistët e Krimit Ekonomik në Komisariatin e Policisë Nr. 4, në zbatim të pikës 7 të nenit 3 të Aktit Normativ nr. 3 datë 15.03.2020, i ndryshuar, kanë konstatuar një bar-kafe të hapur në rrugën “Sadik Petrela”, me pronare shtetasen R. F., e cila vazhdonte aktivitetin në kundërshtim me përcaktimin e këtij Akti. Disa ditë më parë, ndaj pronarit të lokalit është vendosur masa administrative 100.000 lekë dhe për shkelje të përsëritur, iu vendos masa administrative e mbylljes së aktivitetit për një periudhë 6-mujore. Që nga dalja e këtij Akti Normativ deri tani janë ndëshkuar 146 administratorë lokalesh, për shkelje të Aktit Normativ", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Në Durrës bilardo e hapur, policia futet brenda dhe i çon në shtëpi! Në Tiranë lokali mbyllet me 6 muaj (VIDEO)


G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento

Komente

 • Rrumpalla: 28/03/2020 11:57

  Sa turp!!!! Shih me çfare merret k.ministri!!! Kercenime, kercenime qe kur erdhi ne pushtet. “Burg” bertiste. Burg per popullin. Merret me gjobat tani. Edhe kryeministrat e Evropes si ky bejne. Lol

  Përgjigju
  • Taqi: 28/03/2020 22:49

   Po ti sipas emrit je dhe mire se si puna e saj do jesh o koklesh

 • Taulant: 28/03/2020 11:37

  Çfare keni ne vend te trurit o njerez, sfungjer dysheku? Pse e krruani me gjethe fiku?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)