'Mos më shkeltë kurrë këmba në Shqipëri', qytetarët e revoltuar në Kakavijë: Kemi 50 orë pa bukë e pa ujë

Lodhja, vapa, dehidratimi dhe mosushqyerja, qëndrim prej tre ditësh në radhe në rrugë në pritje për të kaluar pikën kufitare të Kakavijës ka sjellë acarim dhe nervozizëm tek qytetarët. Në shenjë proteste qytetarëve u ranë borive të makinave të tyre dhe të apelojnë për ndihmë nga qeveri që t'i jap fund kësaj situate. Qytetarët shprehen për Report Tv se kanë 3 ditë në radhë, po jetojnë me molto dhe çmimet janë të shtrenjta aq sa shumica e qytetareve nuk kanë as mundësinë të ushqehen. Madje disa shprehen se nuk do të vijnë më kurrë në Shqipëri deri sa t'u skadojë sërish pasaporta.

"70 % e qytetarëve kanë ardhur këtu për të bërë pasaportat. Le të sjellë qeveria 5 punëtorë në Athinë për rinovimin e tyre dhe të mos vijmë këtu 500 mijë veta dhe të qëndrojmë në radhë për ditë të tëra", tha një qytetar.

"Mos më shkeltë më këmba kurrë në Shqipëri jo mua, por as fëmijëve të mi", tha një tjetër qytetar i revoltuar.

"Kam tre ditë në Kakavijë, ky është mesazhi që i them kryeministrit", tha një tjetër.

"Kemi 50 orë pa bukë e pa ujë, dhe qeveria të marrë vesh", u shprehen qytetarët


Lajmi kryesor:

S'ka marrëveshje mes Shqipërisë e Greqisë për radhët në Kakavijë! Pala greke mbyll kufirin në 22:00, rifillon nesër në 06:00! Qytetarët mbeten në rrugë, për 8 orë kaluan 1800 shtetas


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?×

Lajmi i fundit

John

U largua nga 'Portokallia', zbulohet ekrani ku do e shohim Xhemi Shehun?