‘Mos merrni jetë për karrigen tuaj’, nuk respektuan masat anti-COVID, Përmeti ‘shpërthen’ ndaj takimit të Bashës në Korçë: Kjo nuk sjell pushtet por vdekje

Kandidati për deputet i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti

Kandidati për deputet i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka reaguar ashpër ndaj takimit përmbyllës të kryetarit të PD, Lulzim Basha në Korçë, duke u shprehur i revoltuar për mungesën e respektimit të masave anti-COVID.

“Mos merrni jetë për karrigen tuaj” shkruan Përmeti, duke kujtuar përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook edhe eksperiencën e tij me koronavirusin.

Ai shkruan se pamje të tilla, tregojnë mungesën e respektit ndaj jetës së njerëzve dhe shtoi se Korça dhe korçarët nuk e meritojnë këtë dhunim.

“Kjo skenë nuk sjell pushtet por vdekje dhe jeta e gjithkujt vlen shumë më shumë se çdo karrige ose pushtet”, shkruan Përmeti fund.


Lajmi kryesor:

Basha, miting në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe! Ndryshimi po vjen me votën tuaj


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Greqia fillon nga sot heqjen graduale të masave anti-COVID, hap zyrtarisht sezonin turistik