Moska: Anijet e huaja do të mund të largohen nesër nga Mariupol

Moska: Anijet e huaja do të mund të largohen nesër nga Mariupol

Rusia do të hapë një 'korridor humanitar' nga ora 08:00 e mëngjesit të ditës së nesërme për të lejuar anijet e huaja të largohen nga porti i Mariupolit. 

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Mbrojtjes ruse e cituar nga Agjencia e Lajmeve "Interfax".


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Moska: Anijet e huaja do të mund të largohen nesër nga Mariupol! Zelensky: Na jepni armë të rënda për të ruajtur stabilitetin botëror


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Shkrumbohen nga flakët kodrat e Peshtanit të madh në Fier! Zjarrfikësit dhe banorët po punojnë për të shuar zjarrin

Shkrumbohen nga flakët kodrat e Peshtanit të madh në Fier! Zjarrfikësit dhe banorët po punojnë për të shuar zjarrin