Moska: NATO po përgatitet për një përplasje të mundshme me ne

Moska: NATO po përgatitet për një përplasje të mundshme me ne

Ukrainë

Të gjitha veprimet e NATO-s sot janë përgatitje për një konfrontim të mundshëm me Rusinë. Kështu ka deklaruar zëvendësministri i Jashtëm rus Aleksandër Grushko në një intervistë për gazetën ruse Izvestia.

Grushko gjithashtu argumentoi se "roli i armëve bërthamore në planifikimin ushtarak të Aleancës po rritet dhe flitet për vendosjen e tyre në Poloni dhe vende të tjera evropiane".

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Rikthehet Celine Dion, ja shifra që do paguhet për vetëm një këngë në ‘Lojërat Olimpike 2024’

Rikthehet Celine Dion, ja shifra që do paguhet për vetëm një këngë në ‘Lojërat Olimpike 2024’