Diell dhe rritje temperaturash, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Dita nis sot me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat e ulëta dhe malore ndërsa zona përgjatë vijës bregdetare do të paraqitet me kthjellime. Por sipas MeteoAlb, mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave në vend ndërsa shira të izoluar dhe të papërfillshëm sërish rrezikon zona e Alepve Shqiptare.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 16°C mëngjesi deri në 38°C mesdita.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

SHBA, 15-vjeçari vret prindërit e motrën dhe publikon foto në rrjetet sociale! Nuk i dorëzohet policisë, vret veten