Moti i keq përfshin Durrësin, pezullohet lundrimi për anijet e peshkimit

Moti i keq përfshin Durrësin, pezullohet lundrimi për anijet e peshkimit

Foto ilustruese

1678462808_porti.JPG

Moti i keq me reshje të shumta shiu dhe erëra të forta ka përfshirë qytetin e Durrësit ditën e sotme. Për pasojë është pezulluar lundrimi i anijeve të peshkimit. 

Erërat e forta dhe deti dallgëzimi prej 6-7 ballë i forcës detare, ka detyruar sektorin e peshkimit të pezullojë përkohësisht gjuetinë në det të hapur në pritje të përmirësimit të motit.

Edhe mjetet e tjera lundruese të tonazhit të vogël përfshirë dhe ato turistike kanë shmangur lundrimet Adriatik. Anijet e peshkimit janë ankoruar në kalatat e portit të peshkimit.


Lajmi kryesor:

Moti i keq në vend, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla në Vlorë dhe Durrës! Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje në lagjet e Lezhës, bllokohen 4 familje


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Ish-guvernatori i Nju Xhersit, Chris Christie FUTET në garën për president

SHBA/ Ish-guvernatori i Nju Xhersit, Chris Christie FUTET në garën për president