'Mu shkrep arma padashje', lihet në burg efektivi i FNSH, qëlloi me armën e shërbimit fqinjin me të cilin po pinte në lokal

'Mu shkrep arma padashje', lihet në burg efektivi i FNSH, qëlloi me armën e shërbimit fqinjin me të cilin po pinte në lokal

Foto nga lokali ku po pinte efektivi i FNSH me 60-vjeçarin

“Mu shkrep arma pa dashje”. Kështu deklaroi para trupës gjykuese efektivi i FNSH, Lutfi Gjyli, 48 vjeç pasi plagosi fqinjin e tij Murteza Lika, 60 vjeç. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së hënës në Kombinat, Tiranë kur po konsumonin pije alkoolike me njëri tjetrin.

Gjykata ka vendosur të lërë në burg Gjylin, i cili me armën e shërbimit qëlloi Likën duke i shkaktuar dëmtim në këmbën e majtë. Ai u dërguar me urgjencë në spitalin ushtarak, ku mori ndihmë mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën. 

Sipas policisë, 60-vjeçari Lika vuan nga probleme të shëndetit mendor. Gjyli ishte inspektor policie me detyrë trupë shërbimi në Repartin e N.SH. Vaqarr Tiranë dhe akuzohet për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

15 minuta para se të nisë protesta, Berisha mbërrin në selinë e PD

15 minuta para se të nisë protesta, Berisha mbërrin në selinë e PD