Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit

Edhe ministrja Elisa Spiropali i bëri thirrje opozitës që të marrë pjesë në Komisionin e Posaçëm Antikorrupsion. Spiropali tha se debatet politike janë të përditshme, por ajo që mbetet është puna për forcimin e vendit.

“Dora jonë për kolegët e opozitës mbetet e shtrirë, debatet politike janë të përditshme, dialogu politik institucional me pushtete të tjera përbëjnë qasje të re dhe të nevojshme për një cikël të ri reformimi demokratizmi dhe forcimi të rolit të vendit, kjo është puna që mbetet”, tha Spiropali.


Lajmi kryesor:

Konstituohet ‘Antikorrupsioni’, opozita bojkot! PS i shtrin dorën: Të punojmë për të ardhmen e vendit, komisioni jo për interesa partiake


SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Fluks udhëtarësh në Portin e Durrësit, 28 sportele në funksion për të përballuar ardhjen e qytetarëve

Fluks udhëtarësh në Portin e Durrësit, 28 sportele në funksion për të përballuar ardhjen e qytetarëve