NBA/ Denver tregon forcën, fiton në finalen e parë kundër Miami-t

NBA/ Denver tregon forcën, fiton në finalen e parë kundër Miami-t

Jokic kundër Adebayo

Denver Nuggets arritën fitore në finalen e parë të madhe të këtij edicioni në NBA. Nuggets triumfuan 104-93 kundër Miami Heat në ndeshjen e cila u zhvillua në orët e para të mëngjesit të sotëm. Që në fillim Denver tregoi forcën, duke mbyllur në epërsi tre periodat e para.

Më i miri në fushë për Nuggets ishte Nikola Jokic, me gjigantin që shënoi 27 pikë, 10 kërcime në tabelë dhe 14 asiste. 26 pikë shtoi edhe Jamal Murray dhe 16 Aaron Gordon.

Në kampin mik, te Heat shkëlqeu Bam Adebayo me 26 pikë, 13 kërcime në tabelë dhe 5 asiste. 19 pikë shtoi edhe Vincent dhe 18 Highsmith. Kujtojmë se seritë e finaleve do zhvillohen deri në 25 qershor, ndërsa skuadra e parë që fiton 4 nga 7 ndeshjet shpallet kampione e këtij edicioni në NBA.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Shqiptarët 'biznes familjar' me drogë në Selanik, arrestohen 7 persona! Sekuestrohen 585 kokainë, paketimi me simbole naziste! Drejtohej nga një çift bashkshortësh

Shqiptarët 'biznes familjar' me drogë në Selanik, arrestohen 7 persona! Sekuestrohen 585 kokainë, paketimi me simbole naziste! Drejtohej nga një çift bashkshortësh