NBA/ Lakers rikthehen te fitorja, mposhtin Orlandon pas paraqitjes fantastike të Reaves! Spurs fitojnë me Atlanta

NBA/ Lakers rikthehen te fitorja, mposhtin Orlandon pas paraqitjes fantastike të Reaves! Spurs fitojnë me Atlanta

Los Angeles Lakers - Orlando Magic

Los Angeles Lakers është rikthyer te fitoret në NBA pas dy humbjeve radhazi. Lakers kanë triumfuar para tifozëve të tyre ndaj Orlando Magic me gjashtë pikë diferencë 111-105. Ndeshje ka qenë shumë interesante, por vendasit krijuan epërsi të hershme dhe deri në fund të ndeshjes arritën ta ruanin atë dhe të merrnin fitoren e 35-të këtë edicion.

Austin Reaves ka qenë i jashtëzakonshëm në këtë sfidë duke shënuar 35 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime. Kjo ishte paraqitja më e mirë e Reaves në karrierën e tij në NBA. D’Angelo Russell kontribuoi me 18 pikë, teksa Anthony Davis shtoi 15 pikë e 11 kërcime në fitoren e Lakers.

Te skuadra mike më efikasi ishte basketbollisti italian Paolo Banchero dhe ai gjerman Franz Ëagner që e mbyllën ndeshjen me nga 21 pikë, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore në "Crypto Arena".

NBA (19 Mars)

OKLAHOMA CITY THUNDER-PHOENIX SUNS 124-120

BROOKLYN NETS-DENVER NUGGETS 102-108

SAN ANTONIO SPURS-ATLANTA HAWKS  126-118

PORTLAND TRAIL BLAZERS-L.A. CLIPPERS 102-117

DETROIT PISTONS-MIAMI HEAT 100-112

HOUSTON ROCKETS-NEW ORLEANS PELICANS 107-117

MILWAUKEE BUCKS-TORONTO RAPTORS 118-111

LOS ANGELES LAKERS-ORLANDO MAGIC 111-105

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shqiptarët, 'tregtarë të lindur'! Sektori me numrin më të lartë të bizneseve në vend

Shqiptarët, 'tregtarë të lindur'! Sektori me numrin më të lartë të bizneseve në vend