NBA/ Spektakël në Los Angeles, Lakers pësojnë humbje nga Mavericks

NBA/ Spektakël në Los Angeles, Lakers pësojnë humbje nga Mavericks

Los Angeles Lakers dhe Dallas Mavericks

Ndeshje spektakolare është zhvilluar në "Crypto Arena" të Los Angelesit mes Lakers dhe Dallas Mavericks në NBA. Dueli u vendos në sekondën e fundit të ndeshjes, me Mavericks që kanë triumfuar me rezultat minimal 110:111.

Si vendasit ashtu edhe miqtë kishin epërsinë herë pas here, por në fund një tre pikësh nga Kleber i dha fitoren Mavericks. Kyrie Irving ka qenë më i dalluari për fitoren e Dallas, pasi e mbylli takimin me 38 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime.

Me pikë dyshifrore te Mavericks e mbylli ndeshjen edhe Tim Hardaëay dhe Chris Wood që shtuan nga 12 pikë. Te vendasit më efikasi ishte Anthnoy Davis me 26 pikë e 10 kërcime, por që nuk mjaftuan për fitore.

Ndeshjet e NBA (17 mars):

CHICAGO BULLS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 139-131 (2 kohë shtesë)

CLEVELAND CAVALIERS-WASHINGTON WIZARDS 117-94

PORTLAND TRAIL BLAZERS-BOSTON CELTICS 112-126

SAN ANTONIO SPURS-MEMPHIS GRIZZLIES 120-126 (kohë shtesë)

ATLANTA HAWKS-GOLDEN STATE WARRIORS 127-119

HOUSTON ROCKETS-NEW ORLEANS PELICANS 114-112

CHARLOTTE HORNETS-PHILADELPHIA 76ERS 82-121

LOS ANGELES LAKERS-DALLAS MAVERICKS 110-111

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Rrjeti shpërthen në kritika kundër Macron: Flet për pensionet dhe mban orë 80 mijë euro! Presidenti e heq nga dora gjatë intervistës

Rrjeti shpërthen në kritika kundër Macron: Flet për pensionet dhe mban orë 80 mijë euro! Presidenti e heq nga dora gjatë intervistës