Ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, Beniada: Askush nuk vdes në tokë për sa kohë jeton në zemrën e atyre që mbeten

Ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, Beniada: Askush nuk vdes në tokë për sa kohë jeton në zemrën e atyre që mbeten

Beniada Nishani

Ish-Presidenti Bujar Nishani, ndërroi jetë ditën e sotme, pasi prej javësh ishte i shtruar në një spital në Gjermani dhe kaloi në vdekje klinike pa mundësi rikthimi.

Mbesa e ish-Presidentit Bujar Nishani dhe ish-banorja e “Big Brother VIP”, Beniada Nishani ka shprehur ngushëllimet për humbjen e xhaxhait të saj.

Në një postim në rrjetet sociale ajo i ka shprehu ngushëllime vajzës së ish-Presidentit, Fionës. 

"Askush nuk vdes në tokë për sa kohë jeton në zemrën e atyre që mbeten. Fiona Nishani, zemra ime është me ty", shkruan Beniada.

Bujar Nishani ka lindur në Durrës më 29.09.1966.

Studimet e larta i kreu në vitin 1988 në Akademinë Ushtarake Skënderbej në Tiranë. Studimet e tij pasuniversitare në Menaxhimin e Burimeve të Mbrojtjes përfunduan në 1996 në Kaliforni, Shtetet e Bashkuara. Nishani ka studiuar edhe jurisprudencë në Fakultetin e Drejtësisë të Universitetit të Tiranës, ku u diplomua në Drejtësi në vitin 2004. Në vitin 2005, ai mori titullin Master për Studime Evropiane në Shkollën e Studimeve Evropiane të Universitetit të Tiranës.

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Sulmohet Kharkivi, 3 viktima, 5 të plagosur

Sulmohet Kharkivi, 3 viktima, 5 të plagosur