Ndarja nga jeta e drejtorit të Qendrës Kulturore Librazhd, Balla: Mik i vyer që nuk mund të fitonte dot betejën me COVID-19

Deputeti socialist, Taulant Balla ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të drejtorit të Pallatit të Kulturës së Librazhdit, Arianit Alliu. Balla shprehet se ai vetë, por ehde Librazhid e familjarët kanë humbur një artist dhe një mik që sillte vetëm gëzim tek ata që e njihnin. Deputeti zbulon se Alliu  ka qenë i shtruar në Spitalin Infektiv, pasi pavërësisht përpjekjve të doktoreshë Najada Çomos, ai nuk mundi të mbijetonte.

"Lamtumirë Nit i dashur! Nuk arritëm dot të të mbajmë në jetë nga ky armik i pabesë. Doktoreshë Najada dhe stafi i saj bënë gjithçka, por nuk qe e thënë që një njëri i shkëlqyer si ti ta fitonte këtë betejë.

Librazhdi im i dashur humbi një artist që na sillte vetëm gëzim, ne shokët e tu humbëm një mik të vyer, familja jote e bukur humbi bashkëshortin dhe babain model. Nuk gjej dot fjalë! Lamtumirë Arianit Alliut, drejtorit tonë të Qendrës Kulturore Librazhd! U prehsh në paqe", shkruan Balla.

Arianit Alliu


Lajmi kryesor:

Sot 705 raste të reja, 17 viktima nga COVID! Humb jetën Drejtori i Pallatit të Kulturës në Librazhd! Shtrohet në spital Etrit Berisha, infektohet prefektja e Beratit


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!