Ndarja nga jeta e Nishanit, Hoxha: Humbëm një njeri fisnik! La gjurmë në historinë e PD

Ndarja nga jeta e Nishanit, Hoxha: Humbëm një njeri fisnik! La gjurmë në historinë e PD

1653743330_120063061746e169a4ad.png

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Lisandër Hoxha ka reaguar për ndarjen nga jeta të Bujar Nishanit duke thënë se humbën një njeri të madh e fisnik që la gjurmë në historinë e PD.

"Humbëm një njeri të madh, një njeri fisnik, i cili la gjurmë në historinë e Partisë Demokratike. Bujar Nishani ishte një mik për mua dhe një vlerë për të djathtën. Ike shumë herët nga kjo botë, President! Qofsh i parajsës, mik i dashur!" - tha Hoxha.


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Vdekja e Nishanit trondit politikën, ish-bashkëpunëtorët: I dha shumë PD-së dhe këtij vendi! Socialistët: Personalitet me vlerë! SHBA: Kontribuoi për marrëdhëniet me Amerikën


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)