Ndarja nga jeta e Nishanit, reagojnë socialistët, Nikolla: Do kujtohet e respektohet nga qytetarët! Spiropali: Pusho në paqe

Ndarja nga jeta e Nishanit, reagojnë socialistët, Nikolla: Do kujtohet e respektohet nga qytetarët! Spiropali: Pusho në paqe

1653745320_bujarnishani1.jpg

Ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish- presidentit Bujar Nishani kanë ardhur edhe nga socialistët. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka shprehur sot  ngushëllimet  për familjarët.

“Me dëshpërim mora lajmin e hidhur për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish Presidentit të Republikës, Bujar Nishani. Si President, deputet dhe në detyra të tjera të larta shtetërore, Bujar Nishani i shërbeu vendit me përkushtim dhe për shërbimin e tij do të kujtohet e respektohet nga qytetarët. Ngushëllime familjes për humbjen e njeriut të tyre të dashur! U prehsh ne paqe President Nishani!”, shkruan në mesazhin e ngushëllimit Kryetarja e Kuvendit, Nikolla.

Një mesazh ngushëllimi e ka pasur edhe ministrja e Shtetit për MArrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

“Pusho në paqe President Nishani! I lehtë dheu”, shkruan Spiropali.


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Vdekja e Nishanit trondit politikën, ish-bashkëpunëtorët: I dha shumë PD-së dhe këtij vendi! Socialistët: Personalitet me vlerë! SHBA: Kontribuoi për marrëdhëniet me Amerikën


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Lukaku zgjedh një numër të pazakontë në fanellë tek Interi