POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ndërtimet tek liqeni, qytetarët
 protesta para kryeministrisë

TIRANE - Qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile kanë vijuar me protestat kundër ndërtimit të kompleksit të 5 kullave 17 katëshe, pranë liqenit artificial të Tiranës.

Përmes një tubimi përpara kryeministrisë, qytetarët i kanë kërkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, të ndalojë atë që aktivistët e quajnë masakër mjedisore mbi parkun e liqenit.

Të bashkuar në nismën “Qytetarët për parkun”, aktivistët apeluan që qytetarët e Tiranës ti bashkohen protestave në mbrojtje të parkut.

Redaksia online
(f.m/shqiptarja.com)

Komento