Ndërtoi pa leje brenda vijës së verdhë në Ksamil, arrestohet 51-vjeçari

Foto ilustruese

SARANDË- Në një koha kur puna për evidentimin dhe vënën para përgjegjësisë ligjore të personave që ndërtojnë pa leje në Sarandë, policia ka vënë në pranga 1 person.

Një qytetar banues na Sarandë, A.C 51 vjeç është vënë në pranga nga policia, pasi kishte ndërtuar pa leje një objekt me konstruksion gipsi, brenda vijës së verdhë në lagjen nr. 1 në Ksamil.

Materialet në ngarkim të tij, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm”.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nis viti i ri akademik në Korçë, Zv. Rektori: Të pavaksinuarit do të hynë në auditorë, nuk mund t’i privohet mësimi, po respektojmë autonominë e Universitetit