Ndeshja me Poloninë, Leo Messi thyen rekordin e Maradonës

Ndeshja me Poloninë, Leo Messi thyen rekordin e Maradonës

Lionel Messi

Argjentina fitoi 2-0 me Poloninë duke u kualifikuar si e para e grupit C për në 1/8 e Botërorit. Me këtë 90 minutësh, Leo Messi shkon në 22 ndeshje të zhvilluara me Argjentinën në Kupat e Botës, duke kaluar Maradonën që luajti në 21 ndeshje. Nga tetë gola kanë shënuar si Messi dhe Maradona në Kupat e Botës.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Dramë në grupin C, Argjentina fiton me Poloninë falë 2 golave dhe kualifikohet! Polakët kalojnë në 1/8 falë... golavarazhit (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Çmontimi i kamerave të sigurisë, eksperti Softa: Të gjitha prodhim kinez, kontrollojnë edhe në errësirë! Gazetari Dema: Jetike të gjendet serveri në Shkodër

Çmontimi i kamerave të sigurisë, eksperti Softa: Të gjitha prodhim kinez, kontrollojnë edhe në errësirë! Gazetari Dema: Jetike të gjendet serveri në Shkodër