Ndeshja Shqipëri - Izrael në Ligën e Kombeve, ja si vjen Izraeli

Ndeshja Shqipëri - Izrael në Ligën e Kombeve, ja si vjen Izraeli

Foto ilustruese

Shqipëria luan këtë javë në Izrael një ndeshje shumë të rëndësishme në Ligën e Kombeve, për të ruajtur gjallë shanset e saj për të marrë kreun e grupit në Ligën B dhe siguruar një vend në play-off të Euro 2024. Një sfidë ku Shqipëria shkon me mungesa të shumta e reparte që duhen improvizuar, por ku edhe kundërshtari nuk është në formën maksimale.

Dëmtimet e shumta në radhët e Izraelit kanë bërë që trajneri Alon Hazan të grumbullojë shumë zgjedhje të dyta në radhët e përfaqësueses, lojtarë që nuk kanë shumë eksperiencë me fanellën e saj. Kështu, rezulton që vetëm 5 nga 24 lojtarët e grumbulluar kanë më shumë se 10 ndeshje me përfaqësuesen e Izraelit: portieri Marçiano, mbrojtësi Dasa, mesfushorët Naço dhe Glazer si dhe sulmuesi Uaisman. Në listë janë 6 lojtarë që nuk kanë luajtur asnjë ndeshje me këtë kombëtare.

Ndërkaq, bie në sy se në radhët e kësaj përfaqësueseje mundojnë “bomberat”: e zakonshëm të saj. Në total, të gjithë futbollistët e grumbulluar të Izraelit kanë shënuar 7 gola. Më saktësisht janë vetëm 3 lojtarë që kanë gjetur rrugën e rrjetës me këtë përfaqësuese pasi Naço dhe Uaisman kanë shënuar nga 3 gola secili si dhe Abada 1 gol.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se aksioni për konfiskim është zgjidhja e duhur për ndërtimet pa leje?×

Lajmi i fundit

Zbulohet kush është pronarja e farmacisë që i vunë flakën në Vlorë

Zbulohet kush është pronarja e farmacisë që i vunë flakën në Vlorë