Ndezi zjarr në tokën e saj, por i doli jashtë kontrollit duke djegur një ullishte në kodrën e fshatit, nën hetim 45-vjeçarja në Kurbin

Foto ilustruese

Një 45-vjeçare është proceduar në gjendje të lirë ditën e sotme në Kurbin, pasi akuzohet për shkatërrim prone nga pakujdesia.

Me një njoftim për mediat, policia bën me dije se 45-vjeçarja me inicialet A.T., banuese në fshatin Zhejë, ndezi zjarr në tokën e saj, por flakët dolën jashtë kontrollit. Për pasojë u dogj një ullishte në kodrën e fshatit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin,  për veprën penale “Shkatërrimi i pronës nga pakujdesia”.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Kam 10 vjet që ha të njëjtin mëngjes’, Edmond Tupja gatuan recetën unike në ‘Rreze Dielli’ dhe zbulon sekretet për një dietë të balancuar