Në 10-vjetorin e vrasjeve të 21-janarit, Lulzim Basha shkon në një ekspozite për dhunën në familje (FOTO)

Aurela Basha dhe Lulzim Basha

Në ditën e 10-vjetorit të vrasjes së 4 qytetarëve që protesonin para Kryeministrisë, ish-ministri i Brendshëm i asaj kohe, Lulzim Basha, ka zgjedhur të heshtë.

Ai ka bërë vetëm disa akuza për aktualitetin politik ndaj Ramës, por çështjes së 21 janarit i është shmangur.

Por gruaja e tij, Aurela ka postuar një foto interesante.

Ajo ka marrë pjesë bashkë me të shoqin, në një ekspozitë kundë dhunës në familje.

Në fakt, sot Basha duhet të shkonte në një tjetër ekspozite dhune, atë të vrasjeve të 21 janarit, që mbahej para Kryeministrisë.

Se ka qenë ministri që mban përgjegjësi për ato vrasje dhe një ditë, ku i dihet, edhe mund të përgjigjet para ligjit./Tema

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento

Komente

 • BENI: 21/01/2021 22:44

  KRIMINEL I NDYRE,,,....

  Përgjigju
  • bobi: 21/01/2021 23:37

   edhe kriminel edhe b..q... koteci×

Lajmi i fundit

John

Vaksinohen 20 mln qytetarë në Britaninë e Madhe, ulen infektimet me 40%