Në Angli e konsiderojnë mbrojtësin e gafave, Inter kërkon Maguirre për të zëvendësuar Skriniar

Në Angli e konsiderojnë mbrojtësin e gafave, Inter kërkon Maguirre për të zëvendësuar Skriniar

Mbrojtësi anglez i Manchester United Harry Maguirre

Harry Maguirre është dëshira e Interit për mbrojtjen në merkaton e janarit. ‘Daily Mail’ shkruan se zikaltërit kanë piketuar mbrojtësin e Manchester United për të zëvendësuar Milan Skriniar i cili do transferohet të Paris SG. (Mbetet ende për t’u vendosur në janar ose qershor)

Megjithatë do jetë shumë e vështirë për Interin të marrë 29-vjeçarin e kombëtares angleze, pasi vetë ai dëshiron të mbyllë sezonin te ‘djajtë e kuq’. Kjo pavarësisht se në 2023 ka marrë shumë pak minuta dhe vetë ai ka deklaruar se nuk është i kënaqur.

Sa i përket formulës së transferimit ende nuk dihen detajet, por çdo mundësi mbetet e hapur. Komplikimi më i madh është çështja e Skriniar, i cili ka firmosur me Paris SG, por ende klubet s’kanë marrëveshje, pasi 10 mln euro nuk e bindin Interin. Nëse transferimi nuk ndodh tani atëherë Skriniar transferohet si futbollist i lirë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shoku i qelisë së Saimir Zefit 'live' nga burgu në ‘Pa Gjurmë’: Policët grek na rrahin dhe pastaj na grabisin shtëpitë

Shoku i qelisë së Saimir Zefit 'live' nga burgu në ‘Pa Gjurmë’: Policët grek na rrahin dhe pastaj na grabisin shtëpitë