Në Itali regjistrohen 30 viktima dhe 366 të shëruar nga COVID-i në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 30 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 818 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 366 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 191 083

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 201 raste të reja pozitiv për një total prej 240 961

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 21 viktima nga koronavirusi (totali 16 671).

Gjithashtu në Rajon u identifikuan edhe 98 raste të reja të pozitivitetit Covid (Totali 94 108)

Numri i të shëruarve sot në Lombardi ishte 188, për një total prej 67 630 pacientësh.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 30 viktima! Bota në pragun e 11 milionë të infektuarve…Në SHBA mbi 53 mijë raste të reja


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?×

Lajmi i fundit

John

30 ditë protesta anti-qeveritare në Bullgari, kërkojnë dorëheqjen e Borissov: E korruptuar! (VIDEO)