Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon heqjen e masës së sigurisë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon heqjen e masës së sigurisë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash

Pallati i ndërtuar pa leje

Pando Papuci, biznesmenit 67 vjeçar nga Saranda, i cili prej mëse një viti është person në kërkim, i është refuzuar kërkesa për liri.

Vendimi është marrë të enjten 23 mars nga Gjykata e Sarandës, e cila ka rrëzuar kërkesën nga arratia të Papuciut për revokimin e masës së sigurisë “Arrest në burg”, vendosur ndaj tij në më mungesë në 21 shkurt të një viti më parë. Ajo që bie në sy çuditshëm është fakti se kjo kërkesë e biznesmenit, është refuzuar pas plot 7 seancash, 4 në muajin shkurt dhe 3 në muajin mars.

Papuci u shpall në kërkim pas operacionit “Heshtja” të Prokurorisë dhe Policisë së Sarandës, ku ra në pranga ish Drejtoresha e IMT në Bashkinë Sarandë Romina Pulaj për shpërdorim detyre ndërkohë që Papuci u akuzua për ndërtim të paligjshëm të një pallati 7 katësh.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 26/03/2023 00:05

    Dhelprave,baldosave,etj kur do t'i kapesh,u bllokon te gjitha vrimat e tunelet e strofulles me tym e materiale duke u lene vetem nje te hapur ku u ke zene prite,keshtu e do dhe ky.Shembjani pallatin se prifet per /dite me te mira/ dhe keni per te pare si do t'a nxjerre koken,por ve bast qe fshihet ne Greqi.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Deklaratat e Ramës për tensionet në veri të Kosovës, Gashi: Duhet të tregohej më i përmbajtur, na dhemb kur injoron Kurtin dhe Osmanin

Deklaratat e Ramës për tensionet në veri të Kosovës, Gashi: Duhet të tregohej më i përmbajtur, na dhemb kur injoron Kurtin dhe Osmanin