Në majën e malit të Tomorit, dimri ‘skalit’ skulpturën e Abaz Aliut

Në majën e malit të Tomorit, temperaturat e acarta të dimrit dhe reshjet e dëborës kanë krijuar një vepër të vërtetë artistike.

Kryeministri Edi Rama solli mëngjesin e sotëm pamja fantastike të skulpturës së Abaz Aliu, që këto ditë janari e mbuluar nga dëbora befason syrin me bardhësinë dhe format e skalitura nga era.

“Nga maja e Tomorit, ku dimri ka bërë skalitjet e tij për të na falur këto pamje”, u shpreh Kryeministri Rama.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com