Sot në ‘5 pyetjet’ në Report Tv, Berisha tregon emrat e ministrave të përgjuar

Ish-kryeministri Sali Berisha

Sali Berisha ka zbuluar emrat e ministrave për të cilët opozita disponon tashmë dosje audio pergjimesh. Në një rrëfim prej 110 minutash lideri historik i Partisë Demokratike shprehet se opozita ka një plan të ngjashëm me atë që ndodhi në shtetin fqinj kur opinioni publik maqedonas u bombardua me përgjime që u ishin bërë zyrtarëve më të lartë të shtetit dhe të afërmve të tyre nga shërbimet e vendeve të mëdha. Tek “5 Pyetjet nga Babaramo”, ish-kryeministri i vendit është përgjigjur gjithë dilemave politike të kohëve të fundit.

Lidhur me incidentin e Bularatit, Berisha është shprehur se është produkt i shërbimit të fshehtë grek dhe në këtë rrethanë qeveria shqiptare duhet të ndalojë festimin e 28 tetorit në territorin shqiptar.

Intervistën e plotë të Berishës mund ta ndiqni mbrëmjen e sotme në orën 20:30 në Report Tv me gazetarin Ilir Babaramo. Kjo intervistë ka në fokus edhe çështjet aktuale të vendit, siç është dekretimi i gjeneralit Sandër Lleshaj si ministër i Brendshëm apo edhe largimi i Fatmir Xhafajt nga ky post i rëndësishëm.

Në një përballje me të kaluarën, si kreu i dikurshëm i forcës së djathtë politike, Berisha do të argumentojë qëndrimet e tij karshi prokurorisë dhe qeverisë aktuale. Në rrjedhën edhe të një sërë pyetjesh që deri me tani nuk kanë gjetur përgjigje, ish-kryeministri do të vijë me përgjigjet e një opozitari pikërisht në emisionin  “5 Pyetjet nga Babaramo”.

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Rruqja: 19/11/2018 18:40

  Nxirrni perball IZET HAXHISE HALEN TJA SHOHIM SURRATIN QE SHKATRROI CDO GJE ISHTE NW KEMBE .VRAU VODHI DOGJI GJAKUN E POPULLLIT QE ISHTE NDERTU PER 50 VJET .NE QOFT SE KA NJERI ME GJAK SHELLIRE BRESHKE KY ASHT SALI SE4BI .

  Përgjigju
 • Liz: 19/11/2018 18:04

  Ore akoma merreni me kete ju

  Përgjigju
 • Bora: 19/11/2018 13:48

  Le te dali ne nje emision Sala perballe av okay Ngjeles. Do thyeni rekordin e shikuesve.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kosovë, rreth 35 përqind e popullatës së rritur janë vaksinuar me dy doza