Në 'Olimpico' plas grushti, Lazio tërbon Interin! Milani i pandalshëm, Verona nuk i beson syve

E shtuna dhuroi emocione të jashtëzakonshme në Seria A, pasi Lazio fitoi 3-1 me përmbysje kundër Interit kampion në një ndeshje ku sherri ishte kryefjala. Perisiç kaloi fillimisht Interin në avantazh me penallti, ndërsa Immobile riktheu baraspeshën në të njëjtën mënyrë. Episodi që nxehu gjekrat për t’i mos qetësuar më ishte goli i dytë i Lazio-s nga Anderson, që sipas pretendimeve të Interit ishte mungesë ‘fair play’, pasi një lojtar zikaltër ishte i shtrirë në fushë. Katër kartona të verdhë solli ky episode, ndërsa më pas Lazio realizoi edhe golin e tretë me serbin Milinkovic-Savic.

Për t’u vendosur në korrnizë ishte edhe fitorja e Milanit 3-2 kundër Veronës. Në minutën e 24 Milan e pa vetën në disavantazh të dyfishtë, por deri në fund ia arriti të përmbyste. Giroud dhe Kessie barazuan para se një autogol të vuloste shifrat përfundimtare në favor të ‘djallit’, që këtë sezon duket më gati se kurrë për titullin kampion në Seria A.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Situatë kaotike në Turqi, numri i viktimave nga stuhia shkon në 4! Erërat e forta ‘shkundin’ çati e shtylla duke lënë 38 të plagosur