Në prill pritet lehtësimi i kufizimit të masave ndaj COVID në Francë

Foto ilustruese

Franca po përgatitet për heqjen e kufizimeve kundër koronavirusit nga mesi i prillit.  

“Ne do të përballemi me kohë të vështira, është e vërtetë, por për herë të parë pas kaq shumë muajsh është i dukshëm një kthim në kushte më normale të jetesës”, u tha zëdhënësi i qeverisë Gabriel Atalis gazetarëve pas një takimi të kabinetit.

“Nuk është as një horizont i largët dhe as i pasigurt, është një horizont që po afrohet gjithnjë e më afër. Ne shpresojmë që ndoshta nga mesi i prillit do të hapemi dhe jemi duke u përgatitur për këtë. Presidenti, Emmanuel Macron na ka kërkuar të paraqesim propozime që mund të lejojnë një rihapje të kujdesshme të vendit së shpejti”, tha ai.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrau Pjerin Xhuvanin, Basha për Arbër Paplekajn: Oficer i shquar në Afganistan! Ja çfarë tha kur u vetëdorëzua