Negociatat e marrëveshjes Turqi-Rusi për grurin fillojnë nesër

Negociatat e marrëveshjes Turqi-Rusi për grurin fillojnë nesër

1670417037_ns.PNG

Një raund bisedimesh mbi marrëveshjen e eksporteve të grurit nga portet ukrainase do të mbahet nesër në Stamboll midis zyrtarëve rusë dhe turq, deklaroi Ministria e Jashtme turke, raportojnë mediat e huaja.

 “Diskutimet politike midis Turqisë dhe Federatës Ruse do të mbahen në Stamboll më 8 dhe 9 dhjetor 2022, ndërmjet delegacioneve të kryesuara nga zëvendësministri i Jashtëm ambasadori Sedat Enal dhe zëvendësministri i Jashtëm i Federatës Ruse Sergej Vershinin”, tha Ministria e Jashtme.

Gjatë bisedimeve do të diskutohet edhe për krizën siriane, në prani të Lavrentyevit, përfaqësuesit special të presidentit Vladimir Putin për Sirinë, por pjesë e axhendës së diskutimeve është edhe situata në Libi dhe në territoret palestineze.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Rusia do të ndjekë interesat e saj me çdo mjet! Kërcënimi i një lufte bërthamore po rritet! Operacioni special do të jetë i gjatë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça