Nën akuzë për shpërdorim detyre dhe korrupsion, Report TV zbardh emrat e 5 prej ish-zyrtarëve të bashkisë së Durrësit për të cilët janë firmosur urdhër arreste

Nën akuzë për shpërdorim detyre dhe korrupsion, Report TV zbardh emrat e 5 prej ish-zyrtarëve të bashkisë së Durrësit për të cilët janë firmosur urdhër arreste

1686064635_bashkiaedurrsit.JPG

Report TV ka siguruar emrat e disa prej zyrtarëve dhe ish zyrtarëve të drejtorisë së Urabanistikës në bashkinë e Durrësit për të cilët SPAK ka lëshuar urdhër arreste nën akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Adhurim Qehajaj, ish drejtori i Urbanistikës (arrest me burg)

Edlira Kertusha juriste tek Ubranistika (arrest shtëpie)

Adi Likmeta, arkitekt dhe specialist në bashkinë e Durrësit  (arrest me burg)

Roza Kovaci (arrest shtëpie)

Adnand Toçilla përgjegjësi i zyrës urbanistike (arrest me burg)

 


Lajmi kryesor:

Arrestohet Vangjush Dako, akuzohet për leje ndërtimi për pallatin e dëmtuar dhe tenderin e shëtitores! SPAK urdhër arrest dhe për 8 ish-zyrtarë e 1 ndërtues


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë