Sarandë/ Nëna mori 2 vajzat dhe iku nga shtëpia! Babai denoncon në polici se ka rrëmbyer edhe të miturën 15-vjeçare, policia në kërkim! Të bijat e akuzojnë për dhunë

Foto ilustruese

SARANDË- Një 15-vjeçare është shpallur e humbur nga Policia e Sarandës pas një kallëzimi nga babi i saj. ‘Report Tv’ mëson se 15-vjeçarja është larguar me nënën e saj dhe motrën maxhorene, pasi dy vajzat e akuzojnë të atin se i dhunon dhe keqtrajton.

Mësohet se e ëma Nexhmije Shameti dhe Alfred Kalo janë të divorcuar, ndërsa pas divorcit kujdestarinë e së miturës e ka fituar babai. Pikërisht për këtë arsye e ëma e 15-vjeçares ka hapur një proces gjyqësor ndaj ish-bashkëshortit të saj ku kërkon marrjen e kujdestarisë së vajzës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Përcillet për në banesën e fundit, kush është 64-vjeçarja që u mbyt nga komshiu në Kuçovë