Nesër pensionistët të lirë të dalin nga shtëpia deri në orën 11:00, Rama: Është dita e tyre

Nesër deri në orën 11:00 të paradites ashtu si javën e kaluar të gjithë pensionistët do të lejohen që të dalin nga shtëpia për ecje, por jo më shumë se me një tjetër person në krah.

"Është e domosdoshme që të lehtësohen dhe do i lehtësojmë nesër është dita e tyre në të gjithë Shqipërinë, sikur ishte edhe e shtuna e kaluar" tha ai.

Pritet për t'u parë nëse të dielën do të lejojë nënat me fëmijë deri në 10-vjeç, si javën e kaluar.

Ndërkohë që për gjithë kategorinë tjetër nga pasditja e sotme në orën 17:30 deri të hënën në orën 05:00 nuk lejohet dalja, karantinë totale me përjashtim të atyre që janë në punë.


Lajmi kryesor:

Fundjava në karantinë! Nesër pensionistët të lirë të dalin nga shtëpia deri në orën 11:00, të dielën nënat me fëmijë


  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?×

Lajmi i fundit

John

Prokuroria nisi hetimet me akuzën se s'ka respektuar protokollin mjekësor/ Mjeku i Maradonës: Krenar për atë që kam bërë! S'kam asgjë për të fshehur