Nga Australia e largët, Tottenham 'piketon' trajnerin kampion

Nga Australia e largët, Tottenham 'piketon' trajnerin kampion

Angel Postecoglou

Trajneri i Celtic në Skoci, Angel Postecoglou po shfaqet së fundmi si kandidati i preferuar për vendin e lirë te Tottenham në Premier League. Mediet në ishull raportojnë se Postecoglou ishte në listën e ngushtë të Spurs së bashku me trajnerin e Brighton, Roberto De Zerbi dhe Marco Silvan e Fulham.

Londinezët janë ende në kërkim të një trajneri të ri të përhershëm pasi Arne Slot deklaroi se po qëndronte te Feyenoord, duke refuzuar klubin e Premier League. Ish-mesfushori i Spurs, Ryan Mason është aktualisht në detyrën e përkohshme pasi zëvendësoi Cristian Stellini, i cili u ul në pankinë kur Antonio Conte u nda me klubin londinez në mars.

Postecoglou, i cili ka fituar 82 nga 112 ndeshjet e tij në krye të Celtic, është në prag të fitimit të një triplete në Skoci. Celtic luan me Inverness Caledonian në finalen e Kupës skoceze të shtunën, pasi më herët kanë fituar Premiership dhe Kupën e Ligës.

Greko-australiani ka qenë i lidhur me disa klube në Premier League këtë sezon, duke përfshirë Everton dhe Chelsea.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren