Nga Kejvina Kthella, Elvana Gjata te Trejsi Sejdini...bukuroshet e showbizit shqiptar të lidhura me 'bosa' me të shkuar kriminale

TIRANË- Marrja në pyetje e velinës, Kejvina Kthella për shkak të telefonatave të shumta që kishte pasur me një nga atentatorët kryesor të dyshuar ndaj prokurorit Ndoja ka risjellë në vëmendje në fenomen jo pak të përhapur në showbizin shqiptar: pas famës së tyre, jetës luksoze fshihet një "i dashur" me të shkruar kriminale.

Më poshtë do ju sjellim një listë të bukurosheve shqiptare të cilat janë përfolur për lidhjet e tyre me kriminelë, duke nisur nga ngjarja e fundit.

Kejvina Kthella dhe Redjan Rraja

1573159986_RRAJA.jpg
Gjithçka u zbulua nga telefoni i 34-vjeçarit, ku burime për Shqiptarja.com bëjnë me dije se ka pasur biseda telefonike me velinën bukuroshe, ku dyshimet janë se dyshja ka pasur një raport përtej miqësisë. Redjan Rraja është arrestuar si i dyshuar kryesor për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja 6 ditë më parë.

Elvana Gjata dhe Ervin Mata


Elvana Gjata u vu në qendër të vëmendjes se mediave pasi u përfol se ka qenë ajo "molla e sherrit" të ngjarjes së rëndë të ndodhur në tetorin e vitit të shkuar në ish-Bllok, ku mbeti i vrarë Fabiol Gaxha dhe u plagos Ervis Martinaj së bashku me Laert Hasën.

Trejsi Sejdini dhe Leonard Duka


Lidhja e tyre u zbulua pas ekzekutimit të Santiago Malkos, ku të dyshuar kryesor është klani Duka, më konkretisht Leonard Duka, i dashuri i bukuroshesh shqiptare. Një nga makinat e sekuestruar, Mercedes Benz, GLE V8 biturbo, që kap një vlerë rreth 100 mijë eurove, është në zotërim të Leonard Dukës.  Makinë kjo të cilën ai ia kishte bërë dhuratë disa kohë më parë të dashurës së tij, Trejsi Sejdini.  Ish-miss Univers Albania 2018, Trejsi Sejdini ka publikuar edhe disa foto në rrjetet sociale me këtë makinë. Ku është edhe dita kur e merr si dhuratë rreth 17 javë më parë.

Viola Spiro dhe Valentin Selaj


Prezantuesja e sportit, Viola Spiro dhe i ish- dashuri i saj, Valentin Selaj ishin kryefjala e shkrimeve në media pas ndalimit të tij në Holandë. Gazeta italiane “La Nazione”, që publikoi arrestimin e tij në Firence, duke u etiketuar “Zoti i drogës” dhe kreun e një bande mjaft të fuqishme ndërkombëtare, që sillte kokainë nga ShBA-të në Firenze, nëpërmjet Hollandës."Gjithmonë persona të tillë, kanë në krah vajza bukuroshe", thuhej ndër të tjera në shkrimin e medias italiane.

B.K./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento

Komente

 • Harabel: 09/11/2019 14:40

  Nuk vleresohen sot femrat e mira, qe studiojne, qe jane te afta, te edukuaa, por ketyreve femrave qe jane nje shembull negativ i shoqerise , qe jane tru- bosh. Dhe e keqja eshte se mediat i japin shume vlere. Mjere brezi i ri qe po rritet mbrapsht

  Përgjigju
 • Faqe si Mullaqe: 09/11/2019 10:24

  Ne qoftese ka nje gje, qe femrat urrejne me shume tek nje mashkull, ato jane faqet. Mashkulli me faqe, si mullaqe, nuk shikohet me sy, por me keto kellirat, eshte ndryshe, keto jane pas parase, dhe jo faqeve.

  Përgjigju
 • Vaj-me-det: 08/11/2019 20:29

  Si Tirona se bo Nona yes Daku ke te drejte po te mendosh si ato ne rregull jan me hesapin e vet toca, jan ata qe lan lesht tu mbajt ato farsoj kurvash per 2 gisht vend paguaj nga 200 000 euro ne vit e kto hapen bythesh si suksesi madh

  Përgjigju
 • Tirona: 08/11/2019 19:33

  Cohu Enver se na myti KATUNARIA !!!!

  Përgjigju
 • PROSITUTA TË SKADUARA: 08/11/2019 13:19

  Shikoni se çfar degjenerimi kan harit kto prosituta zhgaravina. Shikoni se me çfar fytyrash jan mar njëri më bastard se tjetri. Kta djem jan të gjith bir kur*ash ordinere analfabetesh që sdin shkrim e këndin. O ZOT po çohu o Enver djali e q**u nënat pise kti lloi paçavure mileti.

  Përgjigju
 • Si Tirona se bo nona: 08/11/2019 11:11

  Po pse mre, ça kujtoni ju, se do shkojn me shoferin e atobuzit te kamzes ?! Apo me "çunat e hajrit" qe kon nga dy mij e treqin lek ne xhep, dhe nuk din ça me bo, me pi kafe apo me ble cinare. Hahahaha o"vaj-me-det" njish je Lali.

  Përgjigju
 • Vaj-me-det: 08/11/2019 09:09

  Kto jan bukur buce te show kurvllikut turp kush i degjon me mostrat qe shkojne per 2 foto instagram. E nuk shofin cunat e hajrit

  Përgjigju
 • Mani mani: 08/11/2019 05:46

  Dine se ku "sakrifikojne"dhe mo-delet,biznes.

  Përgjigju
 • Trala zura nje gale: 08/11/2019 01:09

  Me falni kush i beri te njohura ne publik keto kurva?

  Përgjigju
 • Cuku: 07/11/2019 22:44

  E kane filluar Inis Gjoni, dhe ajo tjetra me Denis Ginen.

  Përgjigju
  • Thanasi: 08/11/2019 08:33

   Te pakten inisi po shijon leket rehat tani, kurse keto tani po moren ndonje pjate sup do jene rehat, se ketyre tani leket i duhen per gjykatesit

 • parrucjani: 07/11/2019 22:02

  Ju thaft pi....

  Përgjigju
  • O der: 08/11/2019 07:10

   U lumte pi....

  • Xhabija: 08/11/2019 01:28

   Te lumt goja, por harrove, ju thaft ne rranje pi....×

Lajmi i fundit

John

Maqedonia e Veriut vendosi të mos mbyllen kufijtë me Kosovën dhe Serbinë