Nga loja me letra tek atentati me armë, si u ekzekutua Breshanaj! Miku i tij e shoqëroi për të marrë atlete, por iku me vrap

Kristjan Breshanaj

Kristjan Breshanaj, para se të ekzekutohej në muajin Maj 2020 ishte duke luajtur me letra në një lokal që ndodhet shumë pranë kompleksit “Oslo” në Vlorë. Ai ndodhej nën shoqërinë e disa prej miqve të tij në Vlorë, ku pasi kanë përfunduar lojën me letra, Breshanaj dhe miku i tij, janë larguar të dy së bashku në këmbë drejt banesës së Kristjan Breshanaj.

Qëllimi për të cilin shoku e ka shoqëruar deri në momentin kur Breshanaj është qëlluar me armë, ka qenë marrja e një palë atleteve në shtëpinë e Kristjanit. Por kur të dy djemtë janë afruar në mesnatë pranë derës së shtëpisë, një person që ecte në këmbë është afruar pranë tyre dhe ka qëlluar fillimisht me një plumb drejt Kristjan Breshanaj.

Shoku që e shoqëronte, ka deklaruar në polici se është trembur shumë kur Kristjani është rrëzuar në tokë dhe është larguar me vrap, duke mos arritur të shquajë asnjë karakteristikë për identifikimin e autorit. Ky i fundit mësohet të jetë qëlluar dhe tre herë të tjera nga një distancë e afërt, duke e lënë të vdekur në vend.

Ndërkohë pas krimit të rëndë autorët e ngjarjes janë larguar me shpejtësi duke djegur makinën në një lagje tjetër të Vlorës. Për ngjarjen janë shoqëruar disa persona, të cilët pasi janë marrë në pyetje sërish u liruan nga policia. Kristjan Breshanaj, kishte vetëm tre muaj që ishte deportuar nga Belgjika, ndërkohë rezultonte i dënuar për drogë nga gjykata e Vlorës. Breshanaj, rridhte nga një familje e rregullt në Vlorë pasi babai i tij, Edmond, punon si mjek në spitalin e Vlorës, ndërsa nëna mësuese.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?

Komento

Komente

 • Eri: 03/06/2020 14:02

  Po tani camet skan me vend ne vlore thon se ka dal ujku vjeter , do ket zullume ne vlore tani oslo dhe 7 pallatet eshte prap si ka qen dhe jan ber akoma me te fort

  Përgjigju
  • Gomeret e coleve gomere: 03/06/2020 19:13

   Ik more injorant kullote dhente se për atë pune je

  • Erushi: 03/06/2020 17:45

   I qafsh hallin doqja festa armandua e sa shum te tjere

 • Armando dukat: 03/06/2020 10:54

  O tragjas fasht bucesh fol ti ore buce kush te te vij ku te duash ti tua hym njeher fshace fshat spiunash grat e motra tuaja vin ne dukat e shqepen sumen e graqinave te tragjasit un armandua jam e dini mir ju kush jam spiuna

  Përgjigju
  • Xxx: 06/06/2020 02:43

   Ty te shkerdhefsha motren dhe ca ke ropqir muti qe shan njerez palidhje, te jesh aq me bole ti nuk meresh me komente legen muti barbon

 • Armando dukat: 03/06/2020 10:37

  Ore tragjasi do te kli faren e ca ke ketu beni trimin ju legenat e mutit thuaj kush je dhe ku je ta tregoj un spiuna fshat spiun e fshat bucesh u klihen grat emotrat gjith diten me dukatas ua beri mir gjermani fshat bucesh thuaj ku je te ta nxjer gruan motren te ura se filloi turizmi

  Përgjigju
  • Vlonjati: 03/06/2020 20:00

   Hhahhahahaha kur ben dhe ti arixhi hahahahha po je ai qe mendoj une ehe e dim mire sesa burre je ti o lepetyre t njeh gjith vlora

 • Tragjasi: 03/06/2020 08:37

  Ore mos e degjoni kete ARMANDO DUKAT SE ESHTE LLOZHUARAXHI MERTET VETEM ME FJAL DO TE HAJ NDONJE MISH TE PJEKUR FALAS E RAKI VIN ERA QEP ESHTE LEGEN KETU TRAGJAS TALLIN TRAPIN ME ATE TURP PER DUKATE QE KA NJE LLOJ LLOZHURE TE TILL

  Përgjigju
 • Armando dukat: 02/06/2020 18:18

  Tini do jesh cam ti me duket ik se do kli mamin dukati te gjith fshace

  Përgjigju
 • Mandi dukat: 02/06/2020 18:12

  Ca ke ti tini ste pelqen dukati ty te pelqen cami ty tini kush je tini vij mbiemrin dhe te shikosh dukatin ti tini apo je killer ti tini mamaqini

  Përgjigju
 • Shaban: 02/06/2020 18:07

  po i jati doli e tha e kisha djale per shtepi. Nuk di te kishte probleme. Dhe na doli i denuar per pak droge. E ka thene i vjetri borxhet nuk mbeten pa marre.

  Përgjigju
 • Mandi dukat: 02/06/2020 17:03

  Kur e din qe kan probleme pse sblejn blinda keta Si gjith te tjeret

  Përgjigju
 • Armando dukat: 02/06/2020 16:35

  Se vetem camet i kan ven zjariin vlore jemi mir ne ketej ne fshat ska cam ketej dukatit i han topat camet

  Përgjigju
 • Atmando dukat: 02/06/2020 16:34

  E kan radhen camet

  Përgjigju
  • Tini: 02/06/2020 17:56

   Paski dale te gjithe si dukat ketu hahaha.×

Lajmi i fundit

John

Aktivistët e Aleancës 'çajnë' rrethimin e Teatrit Kombëtar, mbjellin ullinj nën rrënojat e tij