Nga rekordet te nota e lartë, Broja 'çmend' Premier League: Goli në minutën e 98 ishte si një grusht në stomak

Armando Broja në ndeshjen e tretë si titullar ka realizuar golin e tretë në kampionat me Southampton, por fatkeqësisht nuk mjaftoi për 3 pikët pasi ndeshja u mbyll 1-1. Në minutën e 98 Maupay barazoi shifrat për Brighton.

Gjithsesi, duke parë se edhe gjatë gjithë ndeshjes Broja ishte një rrezik kostant, është vlerësuar me notën e lartë 7.5 nga mediat britanike. Goli i tij i dha mundësinë të vendoste edhe disa rekorde. Ai është lojtari që ka realizuar më shumë këtë sezon përsa i përket lojtarëve U-20, pasi Broja është 20 vjeç e 58 ditë dhe duke përfshirë edhe rrjetat në kupë është në kuotë e 5 golave. Sulmuesi shqiptar në pronësi të Chelsea-s gjithashtu është bërë lojtari i dytë në historinë e Premier League, i cili realizon në tre ndeshjet e para si titullar në fushën e tij.

Pas ndeshjes me Brighton ai ishte shumë i lumtur me golin, por donte të kishte vlerën e tre pikëve për ekipin e tij. Konkretisht Broja është shprehur se ‘goli i kundërshtarëve në minutën e 98 ishte si një grusht në stomak’, ndërsa ka shtuar se ‘kishte mundësi për të realizuar më shumë se një gol në këtë ndeshje’.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

'Kadastra e Durrësit të shkrihet totalisht', Ministria e Drejtësisë: Shkelje flagrante të ligjit! Sinkronizim perfekt nga drejtori te nëpunësit, i kallëzuam në prokurori