Nikolla dhe Balla presin ministrin shqiptar të Malit të Zi! Kryetarja e Kuvendit: Të kemi mbledhje të përbashkëta mes 2 qeverive

Nikolla dhe Balla presin ministrin shqiptar të Malit të Zi! Kryetarja e Kuvendit: Të kemi mbledhje të përbashkëta mes 2 qeverive

Lindita Nikolla dhe Marash Dukaj

Traditën e mbledhjeve të përbashkëta me qeverinë e Kosovës, Shqipëria duhet ta vijojë edhe me Malin e Zi. Kjo ishte kërkesa e kryeparlamentares Lindita Nikolla, e shprehur përgjatë takimit me ministrin shqiptar të qeverisë së Malit të Zi Marash Dukaj, që drejton dikasterin e Administratës Publike.

Dukaj ka vijuar takimin edhe me kreun e grupit parlamentar socialist Taulant Balla, i cili e quajti të rëndëshme rolin e Malit të Zi në sigurinë rajonale, ndërsa  u fol për mardhënie më të forta në rrugën e integrimit dhe bashkëpunimit ekonomik

A.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Ikmet Mino, mjeshtri i vozave të drurit në Këlcyrë: Qeveria duhet të mbështesë artizanët e rinj që tradita më mos zhduket

Ikmet Mino, mjeshtri i vozave të drurit në Këlcyrë: Qeveria duhet të mbështesë artizanët e rinj që tradita më mos zhduket