Nis pastrimi i kalasë së Tepelenës, do të hiqen, kioska, lokale dhe karburanti

Zv/ ministri Artan Shkreli shkruan se po vijon pastrimi i kështjellës së Tepelenës që janë ngjitur me murin e jashtëm të saj, kioska, lokale dhe një karburant.

"Pastrimi i kështjellës se madhe, asaj te jashtme te Tepelenes, vijon tani me Fazen e Dyte te shkuljes se ndertimeve te vona, atyre ngjitur me murin e jashtem te saj. Aktualisht edhe ana jugore, po procedohet te kthehet sikurse ka qene (foto e pare).

Kioska, pika karburanti e lokale gjithfaresh do pastrohen pra, ne anen jug-perendimore buze rruges kryesore, duke i dhene kalase pamjen e qemotshme ne 360 grade. Me perfundimim e by-passit kete muaj, kjo rruge ndalohet per makina dhe shnderrohet ne shetitoren e hijeshme te qytetit" thotë ai.

Zv/ ministri Artan Shkreli shkruan se po vijon pastrimi i kështjellës së Tepelenës që janë ngjitur me murin e jashtëm të saj, kioska, lokale dhe një karburant.

Pas pastrimit dhe rehabilitimit të mureve rrethuese, Shkreli thekson se do të bëhet gjithashtu edhe rivlerësimi nga brenda i krejt kalasë.


 

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

  • Iris: 31/08/2020 02:27

    Bravo,me ne fund nje lajm i mire,vazhdoni te reabilitoni dhe monumentet e tjera,nuk ka rendesi se c'fare kategorie jane!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve