Një hap larg finales në NBA, Miami Heat mposht Boston Celtics

Një hap larg finales në NBA, Miami Heat mposht Boston Celtics

Miami - Celtics

NBA zhvilloi ndeshjen e tretë finale në Konferencën e Lindjes. Në Miami, Heat fituan 128-102 kundër Boston Celtics dhe e dërgojnë serinë e ndeshjeve në 3-0, duke qenë vetëm një fitore larg të qenit në finalen e madhe si kampione në Konferencën e Lindjes.

Gabe Vincent ka qenë më efikasi në këtë duel me 29 pikë, teksa Duncan Robinson shtoi 23 të tjera. Me pikë dyshifrore te Heat e mbyllën ndeshjen edhe Martin (18), Jimmy Butler (16), Bam Adebayo (13) dhe Strus me 10 pikë. Te miqtë më efikasi ishte Jayson Tatum me vetëm 14 pikë që ishin shumë pak për t’i bërë ballë Heat.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Në datën 1️ tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës! Rama: Së shpejti ratifikimi me Italinë

Në datën 1️ tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës! Rama: Së shpejti ratifikimi me Italinë