Nuk i bindet urdhrit dhe ushtron dhunë ndaj policisë, arrestohet djali i Ismet Drishtit! Nesër del para gjykatës

Ismet Drishti dhe djali i tij

Agim Drishti, djali i aktorit dhe gazetarit Ismet Drishti, është prangosur nga policia pasi ditën e djeshme ka ushtruar dhunë ndaj uniformave blu pasi më parë nuk i bindur urdhrit të tyre.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. D., 28 vjeç, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë dhe gjatë shoqërimit në Komisariat, ka ushtruar dhunë ndaj tyre", ka njoftuar dje policia.

Report Tv mëson e nesër 28-vjeçari Drishti del para togave të zeza për të mësuar masën e arrestit.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sali berisha: 05/12/2021 20:01

  Po cfare e permendin kte Ismetin,sepse pas lajmit ne gazeta ai mendon se eshte dikushi,por ne fakt ai nuk eshte vecse nje shqiptar si gjithe te tjeret.Dhe i biri te shkoje para ligjit si gjithe te tjeret.

  Përgjigju
 • Populli: 05/12/2021 19:52

  Shef baben

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 05/12/2021 16:47

  Beji numura policise ne Amerike por e paguan me koke

  Përgjigju
 • Ska problem: 05/12/2021 16:37

  Me falni kush eshte ismeti , kur i ati nje cop Ka.... pale i biri ,ligji duhet per te gjith nje

  Përgjigju
 • Trapi jani: 05/12/2021 16:34

  Te nxirret i pafajshem Goditi policet?E pastaj?I pari eshte?Po stresin pse e falen?Se eshte trapajan dhe bir ishpolici?Edhe ky gazetar e ka te jatin,Pra kane imunitet familiarisht

  Përgjigju
 • Noti: 05/12/2021 16:29

  Keto jane skemat klasike te policeve per te mbuluar shkeljet qe bejne dhe trembur viktimen. Shikoni si thote njoftimi, personi eshte arrestuar ne flagrance pasi nuk i eshte bindur urdherit te policise??? Flagranca eshte gjendje e tille ligjore qe lind nese personi eshte duke kryer ose sapo ka kryer nje krim. Pra nevojitet kjo situate qe policet te "urdherojne" autorin e dyshuar "te bindet". Ne mungese te transparences mbi shkakun cfare nxiti "urdherimin" e policeve, abuzimi eshte i mundshem. Me tej njoftimi vazhdon qe "gjate shoqerimit ka ushtruar dhune". Nese policet kane qene duke e shoqeruar do te thote sipas ligjit policor qe personi ka qene nen nje mase policore te detyruar-shoqerimi. Nese ka qene nen shoqerim ne cmenyre ka ushtruar dhune sa kohe qe presupozohet qe eshte detyre e policeve te garantojne suksesin e mases policore. Nese ka qene personi qe po shoqeronte policet dhe me pas ka ushtruar dhune atehere ka sens kunder-reagimi i tyre. Po me qesharakja eshte,qe pasi paska qene duke u shoqeruar, eshte arrestuar (vini re,ka qene dyshuar per nje krim ndaj eshte shoqeruar dhe gjate shoqerimit ka kryer nje krim tjeter, kundershtim te urdherit per shoqerim dhe dhune ndaj policeve(???), ndaj dhe eshte arrestuar ne flagrance (???) dhe neser,pra dite e Hene, do dale para gjykates e cila do vleresoje a ishte masa e arrestit e ligjshme apo jo? Kjo eshte dhe taktika me rutine dhe brutale policore ne Shqiperi. Arresto ne fundjave ne menyre qe i arrestuari te rrije minimumi dy dite e dy net ne biruce deri te henen kur hapet gjykata. Avokati i popullit eshte mire qe te shkoje e te investigoje keto raste skandaloze. Mire qe i bejne por pse i publikojne,kaq te trashe jane?

  Përgjigju
  • Taras Bulba: 05/12/2021 19:17

   Maksimumin ti japin ketij ceceni ,jane bere te pa durrushem keta cecene ne Tirane ,te oaret i keni per krime per vjedhje per prostituta per plera ,do ishte mire qe gjykata te zbatoje vetem ligjin ,e do te shohim se sa e qete dhe e paster do jete Tirana jone e dashur

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Sarandë, përshtatën magazinën për kultivim të kanabisit, arrestohen 2 persona, 2 të tjerë në kërkim