'Nuk jam thërritur në gjykatë', avokati i Izet Haxhisë: Berisha gënjeu! Ja dokumentet kur është thirrur në 2001 për vrasjen e Azem Hajdarit (VIDEO)

Ndërkohë që ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh ditën e djeshme se nuk është thirrur në gjykatë për të dhënë dëshminë për vrasjen e Azem Hajdarit, avokati i Izet Haxhisë thotë të kundërtën.

Idajet Beqiri në emisionin Repolitix në Report Tv shfaqi dy dokumente që dëshmojnë se Berisha është thirrur. Sipas këtyre dokumenteve, Berisha është thirrur 2 herë, në datë 8 qershor 2001 dhe 30 korrik në të njëjtin vit.

"Këto janë dy thirrjet për Sali Berishën të dëshmojë në gjyq.  Është thirrur në 8 qershor 2001 në orën 10:00. Si dhe më 30 korrik në orën 10:00. Pse e thirrën. Ky ishte i pari që doli dhe përmendi emra. Është njeriu që i dha ambasadorit amerikan një raport 5 faqe. Kur ai ka dhënë deklarata nuk ka thënë që filani tha kështu" - tha Beqiri.

Dokumentet e publikuara nga avokati Idajet Beqiri, thirrja e gjykatës për Sali Berishën

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento

Komente

 • ymeri: 30/09/2020 23:42

  TI DUHESH THIRRUR NE PROKURORI MOR KRIMINELI SALI BERISHA PER 3000 TE VRARET NE 1997,,26 TE VRARET NE GERDEC DHE 4 TE VRARET NE BULEVARD,,,,POR DHE PER SHITJEN E DETIT TEK GREKET,,VJEDHJEN E 300 MILION EUROVE NE RRUGEN E KUKESIT,,,VJEDHJEN E 2 MILIARD DOLLAREVE NE PIRAMIDA,,,,DHE VRASJEN E MIJERAVE SHQIPTAREVE NGA LIGJI QE NXORRE TI LIGJI I TOKES 7501....

  Përgjigju
 • Aqifi: 30/09/2020 07:26

  Ky eshte absurditet i madh, lereni propoganden , ne se presidente nuk kane lek le ta kthejne ne futboll amator superligen. Cfare eshte kjo ,se futboolliste na bejne vezen e kuq. Eshte aktivitet privat. Apo tani qe Kocos po i vjen historia , se boll e keni perkedhelur si klubi me moderin , jo seshte e vertete popoganda me realitetin. Do te gjykohe te gjithe dhe pasurite e tyre se si i kane vene. Ndaj jane trembur, atyre su dhimset footboolli ,sepse nepermjet fotbollit , kane kryer aktivitete si pastrim parash, shitje ndeshjesh, pagesa nene dore nga te rinjte per te aritur ne profesionalizem. Dhe sportist u be ai qe pagoi me shume dhe jo talenti. Me vjen keq qe asnje here nuk eshte trajtuar diskriminimi i talenteve ne sport, ku ka me qindra, por gjithmone ne studjot eshte diskutuar me keq ardhje per leket e gojes se presidenteve qe ju a heqin familjeve. Ka nje servilizem te pa pare ndaj ketyre dishepujve qe skane lene qe pa bere, pse blen lojtare te huaj kur nuk keni mendere ti paguani, apoo..... u duhen per ato pi.....pa...lee. Pislliqet ne futboll nuk kane te sosura e kuptoni .....prandaj eshte shume e rendesishe ri ndertohen klubet ne se ka private ti privatizojne, cjane keto klune profesionistesh dhe paguen nga Bashkite dhe me e keqja ka dhe nje president qe gjoja financon parate e tij -cfare tregon kjo .pse nuk ka analiza te ketuj fenomeni koruptiv qe keto lind dhe korupsioni....dhe futbollliste kane dhe probleme me paget . Ne se nje klub nuk ka para te paguaj lete falimentoj ,ose te shitet ne treg. Bobo thone se ngelem pa futboll, jo jo shoqeria do aktivitet te paster, shikojin stadjumet bosh ,jo tani nga Corona, kjo tregon se shoqeria nuk eshte e interesuar sepse produkti dhe aktiviteti jane me probleme te medha. Si : shitje ndeshjesh, favorizime te pa para ndaj disa skuadrave, vendosja e nje radhe per te dale ne tre vended e para,mos vleresim real i talenteve ,vazhdon ai sportis qe paguan klubin, apo dhe aktore te tjere nene dore qe te shkele ne barrin e stadjumit. E kuptoni keto jane ato qe per publikun nuk i interespn me futbolli. All the best

  Përgjigju
  • saliu sala: 30/09/2020 18:22

   Aqif, per Saliun ishte muhabeti a(t)qif ...

  • SPAKU: 30/09/2020 14:30

   O AQif! Mos u merzit se OFL e ka gati formularin per Federaten e Futbollit dhe per klubin e Apollonise ndersa she shpejti ne zyrat e tyre do shkoje SPAKU, prandaj jane trembur DUKA dhe Kokedhima. Sa per artikullin e mesiperm prokuroria duhet te therrasi dhe te mari ne pyetje gazetarin qe ka bere skemen e vrasjes se Azem Hajdarit dhe se ka botuar nje liber per kete vrasje.Izet Haxhia kete gazetar duhet ta padisi per shpifje si nje person qe po pengon drejtesine per te zbardhur te verteten

  • Sportisti: 30/09/2020 12:30

   O aqif po clidhje ka komenti juaj me artikullin e mesiperm, te kam thene mos pi raki skrapari se eshte e forte edhe te ban dam.

 • Taulant: 29/09/2020 23:51

  Po nuk e ka per gje te genjeje sy per sy, i kane plasur te gjitha kancerit te kombit. Drejtesia ende ka frike nga monstra edhe pse me nje kembe ne varr.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Devijimi i trafikut te ish- Sheshi Shqiponja, ambulanca vështirësi për të kaluar