'Nuk kam akoma një burrë, por as gruaja jote nuk ka...', Mira Kazhani i kthehet keq Julian Dedës

Mira Kazhani dhe Julian Deda

Një shkrim i gazetares Mira Kazhani për protestën e Astirit, ka shkaktuar debat mes saj dhe aktorit Julian Deda.

 “Në kauzë dhe në formë dështoi duke ngjallur antipati tek qytetarët e tjerë. Një fotografi e Shqipërisë 30-vjeçare të keqpërdorur. Dhe që dhe pas gruas që mallkoi para mikrofonave dëmshpërblimin 130-milionësh për shtëpinë e saj, duke e quajtur tallje, ka shumë që do duan të gjejnë dikë të tallet me këtë vlerë. Shumë shqiptarë që i kanë blerë shtëpitë me borxhe, me kredi, që nuk e kanë ndezur kondicionerin në ditët e ftohta, për të kursyer, që nuk kanë mundur të blejnë ç’kanë dëshiruar e të plotësojnë ëndrra, për shkak të çmimit me të cilin duhet të siguronin një shtëpi”, ka shkruar gazetarja.

Por aktorit Jul Deda nuk i ka pëlqyet ky qëndrim dhe  ka reaguar për këtë shkrim me një status në profilin e tij ku shkruante.

Kësaj gazetaruçes populiste, që protesta e banorëve të Astirit i duket dështim, gjejini një burrë të qetësohet se gjynah”, ka shkruar Juli.

Ditën e sotme Mira i ka kthyer përgjigje Julit duke e publikuar statusin e tij në Instastory.

 “I dashur Juli. Është e vërtetë që nuk kam akoma një burrë. Më sa shoh, as gruaja jote nuk ka”, ka reaguar ajo.

Por aktori nuk e ka lënë me kaq replikën në rrjetet sociale.

“Kaq e deshtuar je sa çdo kritike qe shkruhet ne facebook, edhe kur nuk te permendet emri e kupton se behet fjale per ty,” ka përfunduar replikën Deda.

Por Mira nuk e linte me kaq pasi së fundmi tha se është një lajm i mirë që ai ka reaguar dhe e ka kuptuar se gruaja e tij nuk ka burrë. 

Nuk dihet nëse ata kanë një konflikt të brendshëm mes tyre apo ka qenë vetëm rasti i protestës së Astirit.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • Spartak: 17/11/2019 04:41

  Po te doli nami ne shqiperi mbetesh beqare nuk te merr me njeri,MIRA,,edhe ky deda eshte pak gomar ,mbron si i verber PARTNE E ...DEBILEVE..

  Përgjigju
 • O tej: 14/11/2019 23:06

  Po sa burra te kete kjo grua e Julianit?

  Përgjigju
 • Gezim: 14/11/2019 20:31

  Mira Kazhani eshte nje gazetare e mire,eshte nje femer e embel,sensuale,oratore,dhe flet nje shqipe te bukur me te cilen fiton simpatine time.mos e shani kot,ai e ofendoi. njerzit e vertete keshtu jane,nuk kane natyre dipllomate apo hipoktite,ndaj dhe nuk shkojne mire me te gjithe.njeriu i fisshem nuk shkon mire me te gjithe,dhe ka paturpesine mos te turperohet nga pisanjoset.Jul Deda me vjen keq per ty se kam simpati per babane.mundohu te besh ate per te cilen je me i zoti,humorin.lere politiken se aty politikanet te cojne ne poza pa kuptim.shemtojne kedo qe ju afrohet te gjithe.

  Përgjigju
  • Juljana.: 14/11/2019 21:07

   Pergjigje e duhur.Per gjoja humoristin,ngatrrohet me politik.Gazetarja ka shkruar realitetin.Problem tjeter,se njerezve nuk ju pelqen realiteti.Por ju pelqejne gazetare si çim ....... peka,etj..etj...

 • Rajna: 14/11/2019 19:09

  Ja dhe "arti" yne qe ndriçon masat!!! Se keshtu e kane mesuar kafeneve, po ka opinion nje femer e s'te pelqen, mshoi maskilizmit. Tru nuk ke, keshtu qe varja te japesh nje opinion mbi temen. Aty! Ke maskilizmi jot si shpellar qe je, pavaresisht se te kane dhene dipllome "arti" dhe vjen nga familje artisti.

  Përgjigju
 • redu: 14/11/2019 15:12

  Bravo Mira per pergjigjen ,po zor se do e kuptoj ky i mencmi

  Përgjigju
 • O le o le ooooo: 14/11/2019 08:15

  Ne radhe te pare Ai pseudo humoristi tregon nivelin e tij zero prej intelektuali Si more zoteri ofendpn nje femer cfare burri je Cfare mund te mendojme me shume per Ty I tregove vete te gjitha kush je

  Përgjigju
  • Julja: 14/11/2019 21:11

   Mire ja ka bere gazetarja,ketij gjoja hummmm...duan te merren me politik. .

  • Erald: 14/11/2019 15:46

   jo po ta leri se eshte femer, ta mbaj hopa biles

 • Andi: 14/11/2019 06:55

  Mira e ka treguar nivelin kur aksidentoi te miturin dhe fshehu ngjarjen, ku eshte femra me nivel ketu instikti nenes qe nene ska per tu bere ndonjhere se ska burre qe e merr ate lavire per grua, krijes e neveritshme. Te shohim do ta publikoni apo do ti beni furca mires

  Përgjigju
  • Geri: 15/11/2019 09:57

   Mira Kazhanit e ka treguar me kohe nivelin e saj kulturor dhe moral. Qe nga koha kur intervistoi Ilir Meten ish kryeminister. Por keta me poshte ndodhta nuk e dine. Jul Deda eshte nje legen karagjoz me humor banal dhe kete pergjigje meriton. Por te mbrosh Kazhanin kur nuk ka njeri qe nuk ja dimbemst dhe menyren sesi ka bere kariere tregon ose naivitet ose paturpesi. Kazhanit ja thrmi te verteten ku te doje dhe kur te doje, edhe si ye doje. Fakti i mbulimit qe i beri aksidentit dhe menyra e peshtire sesi u mbrojt eshte i neveritshem. Po ashtu dhe fakti qe me nderhyrjen e Lalit dhe Mjaftisteve te tjere i shpetoi ndeshkimit ligjor e ben akoma me imorale dhe kompromentues te qenit " opinioniste". Pyeteni pak Kazhaninn nese e ka ende dhuraten e bere nga Likja dikur dhe perse nuk martohet, nuk merr njeri apo ka shume pretendime vete hahahaha

  • @Andi=Julian Deda: 14/11/2019 08:05

   Ore legen të erdhi në mendje tani të flasësh këtu se drejtpërdrejt nuk ta mbajti suma, si i pështirë qe je dole këtu te japësh mendje do bëhet apo jo nënë një femër. Nuk po të them që je një mashkull. Lgbt se burrë sje e sje, po dhe ata si ofendoj dot, por je thjesht një. BQ dhe bythelepires i djalit te Saliut Zenit që je gati ti besh gojore mes sheshit Skënderbe.

  • Eri: 14/11/2019 07:34

   Ik ore Mo's ha shum m.t SE ti qeke me keq SE si rrugaci dhe injoranti Julian Deda,ikni o qelbesira.o shemtira te neveritshem SE prishet veten tuaji SE Mira Kazhani nuk fshin b.then me Sorollope si ju ndyresira,dhe njerez te rritur rrugeve,sepse po Tu thoja rrugace ju ngrija ne detyre.

 • Turi: 13/11/2019 21:38

  Mira esh nivel superior ska pse meret me kete humorist medioker dhe te shemtuar deri ne delirin e ti qe der aty ku esh,esh ngaqe esh djali i babit

  Përgjigju
 • Labi: 13/11/2019 21:06

  Ky juli esht shum lapanjos , gjith jeten e tij si lapanjos dhe bydhlepires..!

  Përgjigju
 • Erik: 13/11/2019 19:14

  Brilante pergjigja, me bukur nuk behej.

  Përgjigju
 • Vlora: 13/11/2019 17:59

  Respekte për Gazetaren!! Me idiot Dhe bythelepires se ky humoristi dështuar që nuk bënë për të qeshur as shtëpin e tij nuk do ketë. Ky legeni Deda të vej e tja marri në gojë djalit të Saliut se vetëm atë pune di të bëjë mirë.

  Përgjigju
 • Ermela: 13/11/2019 17:34

  Uaaaaaa po nuk. Ha vlen moj gazetarja Kazhani te merresh me tipa te till dhe ordiner ,burra si KY ,po kujt I hyn ne Pune Juliani sinqerisht unethem askujt kungull pa Fara.

  Përgjigju
 • Luan: 13/11/2019 17:19

  Mira je e madhe u kenaqa kur e lexova pershendes nga kurbeti

  Përgjigju
 • toni: 13/11/2019 17:01

  te kesh bure julin,njelloj si te lidhesh kontrat me 80 k mish

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kina nis spastrimet/ Arrestohet Manjati i mediave të huaja! Akuzohet për bashkëpunim me forcat e huaja