Nuk mori rimbursim të ilaçeve, lushnjari kanos me thikë mjeken

Një 47-vjeçar ka kërcënuar me mjete prerëse mjeken e qendrës shëndetësore në fshatin Ngurrëz e Madhe në Lushnje. G. K., 47 vjeç, ka kërkuar rimbursim të disa ilaçeve, por që nuk ka qenë e mundur në lidhje me sëmundje që ai kishte. Kjo ka bërë që pacienti të humbasë kontrollin dhe ta kanosë atë me thikë.

Menjëherë pas ngjarjes policia ka rrethuar 47-vjeçarin , i cili kërcënoi me mjet prerës (thikë) shtetasen A. V., me detyrë mjeke pranë qendrës shëndetësore në fshatin Ngurrëz e Madhe.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën penale "Kanosje për shkak të detyrës"

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento