Nuk ndalen sulmet ruse në Donetsk

Nuk ndalen sulmet ruse në Donetsk

Forcat e Armatosura Ruse kanë intensifikuar sulmet e tyre në Donetsk duke përdorur avionë ushtarakë, artileri dhe predha mortajash. Kjo është bërë e ditur nga forcat e armatosura të Kievit në buletinin e fundit të mbrëmjes, duke shpjeguar se objektivi kryesor i forcave ruse është drejt Donetskut, ku janë nisur operacionet sulmuese. 

“Forcat ruse janë të demoralizuara, pësojnë humbje të konsiderueshme dhe disa pjesëtarë të stafit nuk po marrin pagesat që u janë premtuar”, thuhet në komunikim.


Lajmi kryesor:

Mediat ruse: Dorëzohet zv.komandanti i fabrikës së çelikut! E mohon Kievi: Është ende në fabrikë! Shefi shtabit të SHBA-së telefonin homologun rus


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

 Blinken: Putini ka dështuar në Ukrainë, ai nuk i ka arritur qëllimet e tij