'O sot o kurrë', Meta mesazh qytetarëve: Të bashkohemi kundër bandës së oligarkëve

Ilir Meta në përkujtimin e Konferencës së Pezës

Presidenti Ilir Meta ka dërguar një mesazh politikës shqiptare përmes përkujtimi të 78 vjetorit të Konferencës së Pezës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se kjo konferencë përcjell mesazhin që të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra.

Presidenti ka bërë thirrje që të bashkohen kundër pushtimit të një bande oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet. "O sot, o kurrë", shkruan Meta.

"Pezë do të thotë Shqipëria mbi të gjitha!

Pezë do të thotë bashkim, kushtrim dhe qëndresë, pa dallim feje, krahine dhe ideje në mbrojtje të interesit kombëtar.

Mesazhet që përcjell edhe sot, pas 78 vitesh, Konferenca e Pezës janë më aktuale se kurrë për të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra, dhe për t'u bashkuar kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet dhe kanë marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari dhe atë europiane të vendit tonë.

Peza është një amanet: Besa-besë për të shpëtuar Shqipërinë!

O sot, o kurrë!" shkruan Meta.

Presidenti Ilir Meta në 78 vjetorin e përkujtimit të Konferencës së Pezës

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

 • Drina: 17/09/2020 08:27

  Nqs do fillojm spastrimet e institucioneve nga oligarket dhe ""bashibozuket"", ateher ta fillojm nga Presidenca. Dihet qe peshku qelbet nga koka.

  Përgjigju
 • Iris: 17/09/2020 02:24

  Duket si shantazh. Mos valle do edhe Likja qe oligarket ti dhurojne vila si Bashes?

  Përgjigju
 • O tej: 16/09/2020 18:24

  Met.. hajduti ben thirrje o sot o kurre

  Përgjigju
 • F-35: 16/09/2020 13:55

  Njeri i lig, i paskrupullt dhe shume i dobet! I eshte ngjitur si m*** pas kepuce PD-se e Berishes. Po ke b*** ik nga presidenca e perballu koke me koke me Ramen ne zgjedhje. Pa vagona para e mbrapa, por ti e LSI me Ramen e PS-ne. Por jo, se e di mire sa te vlene lekura. Rama ty te rrulon/shkermoqe!

  Përgjigju
 • meri: 16/09/2020 13:46

  Krye-mafjoz,kerkon te shpetosh ç'far ke vjedhur por.edhe lekuren tende:

  Përgjigju
 • Antifashisti: 16/09/2020 11:33

  Hipokrit i rëndomte që bëri karierë si hajdut i fshehur pas maskês se politikan.Këtë meriton ti shkruajnë në varrë këtij biçim patrioti ordiner.

  Përgjigju
 • redi: 16/09/2020 11:31

  Kjo thirrje nuk eshte normale ,kur permend bande oligarkesh .Je kryetar shteti dhe po pate fakte per korrupsionin, ke te drejten e zotit dhe kushtetutes te hapesh padi penale.Thirrje te tilla per te ngritur popullin nuk shkojne.Populli ngrihet kur e drejtojne njerez te ndershem qe nuk jane bere pise ne llumin demokratik te 30 vjeteve .SPAKU duhet te veproj per te denuar korrupsionin shteteror, qe e ka rrjepur kete vend dhe kurre nuk menduan per hallet e fukarait.

  Përgjigju
 • eli: 16/09/2020 11:30

  Sot jo ,keshtu qe kurre!

  Përgjigju
 • Titi: 16/09/2020 10:26

  Populli eshte i ndershem si mund te bashkohet me ty zoti mafioz kryehajdut,si duket po te vin fundi dhe sdi cfare te beshe..shpresojme sa me pare te shpetoj ky popull

  Përgjigju
 • Thanoja: 16/09/2020 10:12

  ore nje nga oligarket je dhe ti apo jo

  Përgjigju
 • Europ: 16/09/2020 09:49

  Sondazhet tregojne se je njeriu me i urryer i kombit.Flaken qe po mundohesh ti vesh vendit do te djege ty te parin.O kryebandit.

  Përgjigju
 • Banda frymore: 16/09/2020 09:44

  Ke shume te drejte, prej ketyre bandave dhe oligarkeve e ke siguruar edhe ti pasurine, ata ju mbeshtesin dhe ju mbushin jo vetem xhepat por edhe vilat dhe llogarite bankare ne disa shtete te botes, prandaj nuk i ndahesh karriges si muti pas kepuces, ne cdo karrige qe te jesh, minister, k/minister apo edhe president, oligarket te bejne fresk dhe i do shume sa te bien jarget nga goja si qen i terbuar

  Përgjigju
 • Lesheli: 16/09/2020 09:33

  o zot kush do luftoj kunder oligarkve. Cimi 7% me zerin dhe surratin e vet. Hapu dhe te shkosh pas bythes se ketij qe i mburrej e shoqa me ze dhe figur kam tualet per macen. Te vesh pas bythes se keti hajduti ordiner apo pas bythes se komshiut te tij te lalzit, apo pas lulushit qe i ra bretku duke luftuar oligarke (nuk eshte faji i tij se ata i bejn dhurat 3 a 4 vila dhe i thon mbylle gojen mos ha mut) dhe ky e mbyll se i bije me mire mban vilat se te haj mutin

  Përgjigju
 • Kakrruk: 16/09/2020 09:30

  Oligarku më i madh në Shqipëri është vetë Ilir Floriri bashkë me të shoqen Monika Filxhani. Nuk ka fytyrë ky njeri që flet. T'u shoftë rraca legen, maskara!

  Përgjigju
 • ERP: 16/09/2020 09:29

  O sot o kurre te ngrihemi te te marrim perpara ty o vemje, o hajdut. O Zot cfare turpi per ne qe dominon politiken tone nje i paskrupullt si puna jote, shembulli iinjorances. Te te shohim pas hekurave ty eshte gje fantastike per kete vend te bukur

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte